Trepijooks liitub maailmatornide jooksusarjaga

Tallinna Teletorni meeskond osales 15. – 19. septembrini Berliinis Maailma Suurepäraste Tornide Föderatsiooni (The World Federation of Great Towers) aastakonverentsil, kus otsustati järgmisel aastal korraldada ühine trepijooksude sari. Ühtlasi valiti konverentsil Tallinna Teletorn innovatsiooniauhinna vääriliseks.„Föderatsioon koguneb kord aastas, et vahetada kogemusi, leida koostööpunkte ning tunnustada üksteise tööd. Võrreldes Tallinna Teletorni teiste sarnaste maailma tornidega, oleme tõesti ära teinud suure töö,“ sõnas Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Tallinna Teletorn rohkem kui 200 000 külastajaga aastas ei ole maailma mastaabis mitte sugugi üks kõige väiksemaid, vaid pigem tubli keskmine. Ka metropolide transpordi tuiksoontel asuvad tornid ei ületa tihti miljoni külastaja piiri. Erandiks on muidugi Eiffeli torn ja Empire State Building. Oma pakutavate teenuste valiku ja tihenda sündmuste programmi poolest on Tallinna Teletorn üks mitmekesisemaid.“

Seekord sündis lisaks väiksematele turunduslikele koostöömõtetele ka konkreetne kokkulepe, et 2014. aastal korraldavad vähemalt 8 eri riigist ja erinevatest maailmajagudest pärit torni ühise trepijooksude sarja, mille suur finaal toimub 2015. aasta veebruaris Empire State Buildingu kuulsatel treppidel. Tallinna Teletorni trepijooks on juba kaheaastase ajalooga ning edaspidi hakatakse korraldama trepijooksu igal aprilli esimesel pühapäeval, mis sel aastal langeb 6. aprillile.

Maailma Suurepäraste Tornide Föderatsioon pärjas konverentsil Tallinna Teletorni ka innovatsiooniauhinnaga. „Õnnitlen Tallinna Teletorni meeskonda, kes on suutnud läheneda oma tööle loovalt ning innovaatiliselt,“ lausus WFTG tegevjuht Daniel Thomas. „Tallinna Teletorni meeskonnal on värsked mõtted, tänu millele on nad eeskujuks ka teistele tornidele üle maailma. Innovatsiooniauhind on väljateenitud suurepäraste teadmiste ja pingutuste eest, mis teevad Tallinna Teletornist maailmatasemel turismiobjekti.“

Tallinna Teletorn võeti vastu WFGT liikmeks käesoleva aasta 1. jaanuaril. Organisatsioon asutati 1989. aastal ja sinna kuulub 42 torni erinevatest maailmaosadest. Föderatsiooni liikmeteks on sellised maailmakuulsad tornid nagu Eiffel Tower, Empire State Building, CN Tower, The Shard, Ostankino, Beijing Central Radio- and TV Tower jne. Föderatsiooni liikmeks saamisel ainult kõrgusest ei piisa, tornid peavad olema ka rahvale avatud.

Pilt auhinnast:

trepijooks auhuind

The World Federation of Great Towers:

http://www.great-towers.com/

Konverentsi korraldab igal aastal mõni föderatsiooni kuuluv torn, seekordne konverentsi korraldaja oli Berliner Fernsehturm (Berliini Teletorn).