Trepijooksu 2015 võitis poolakas

Täna toimus Tallinna Teletornis traditsiooniline trepijooks, millega tähistati 3 aasta möödumist Teletorni taasavamisest. Teletorni trepijooksu kiireim mees oli eelmise aasta võitja ning tänavune maailmameister Piotr Lobodzinski Poolast ajaga 4 minutit ja 29 sekundit.

Piotr Lobodzinski trepijooks

Piotr Lobodzinski

Parim naine tšehhitar Lenka Svabikova oli samuti eelmise aasta võitja ning tema jooksis täna välja aja 5 minutit ja 52 sekundit. Trepijooksust võttis osa ligi 170 jooksuhuvilist, neist maailma tippu kuuluvaid jooksjaid oli 7.

Lenka Svabikova trepijooks

Parim naine tšehhitar Lenka Svabikova

„Alates 2014. aastast kuulub Tallinna Teletorni trepijooks Premium Race võistlusena maailma trepijooksude karikasarja ning WFGT  (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge nimistusse, mis aitab Tallinna Teletorni rahvusvahelises pildis hoida kui  turismiobjekti, mis lööb aktiivselt kaasa WFGT tegemistes ning meie Teletorn pole pelgalt koht, kus kaunist vaadet nautida,“ sõnas Teletorni juhatajaRiina Roosipuu. „Trepijooksude sari toimub neljal eri kontinendil maailma kõrgeimates tornides-hoonetes ning olla üks neist selles nimekirjas on meie jaoks suur saavutus.“

Piotr Lobodzinski, kes oli täna 19 sekundit aeglasem kui eelmisel aastal, ei jäänud oma jooksuga rahule. „Ma pole oma tulemusega rahul, kuid positiivne on see, et ma siiski võitsin. Arvan, et reedene eeltrenn ei mõjunud minu tänasele jooksule hästi. Tallinna Teletorni trepijooks on juba teist aastat järjest väga heal tasemel korraldatud ning kindlasti tulen osalema ka tuleval aastal,“ rääkis Piotr Lobodzinski.

Vastupidiselt Piotr Lobodzinskile parandas naiste võitja tšehhitar Lenka Svabikova oma aega 20 sekundit. „Olen oma tänase esitusega ülimalt rahul ning lausun kiidusõnad Teletorni jooksu korraldajatele. Tahan tulla osalema Tallinnasse ka järgmisel aastal,“ lisas Lenka Svabikova.

Teletorni trepijooksul osalejad tõid välja jooksu plussidena väga head ventilatsiooni – näiteks on hotellide treppidel tunduvalt raskem hingata. Sobivama vahega on ka Teletorni trepiastmed, hotellide puhul jäävad need veidi madalaks. Positiivne on samuti see, et Teletorni trepijooksul kasutatakse kauglugemise meetodit, mis on rahvusvaheline nõue.

Kiireim Eesti naine oli Teletorni treppidel Kaisa Kukk ajaga 6 minutit ja 12 sekundit (2. koht) ja kiireim Eesti mees  Hardo Reinart (5. koht), kelle aeg oli 5 minutit ja 18 sekundit.

Kõiki jooksu tulemusi näed SIIT.


Teletorni trepijooksu peakorraldaja oli Valdo Jahilo ning MTÜ Tallinna Tõusujooksud.
Tallinna Teletorni Trepijooks 2014 kuulub rahvusvahelisse trepijooksu sarja WFGT Towerrunning Challenge 2014 (www.towerrunning.com)


Maailma Suurte Tornide Föderatsioon (The World Federation of Great Towers) on rahvusvaheline organisatsioon, kuhu kuuluvad maailma kõige kõrgemad ehitised. Tänapäeval  keskendutakse kõrgehitiste puhul eelkõige kommunikatsioonile ja turismile. Miljonid külastajad käivad tornides ainuüksi suurepärast vaadet imetlemas. WFTG eesmärk on anda oma liikmetele võimalus rahvusvaheliseks koostööks ja arenguks.

Vaata kõigi trepijooksude galeriid SIIT.